TRADYCJE KOZACKIE. KULTURA SŁOWIAŃSKA „KOZACZY SPAS”

Kozactwo wywodzi się z warny wojowników dawnej zapomnianej bogatej kultury słowiańskiej.
Kozactwo to tradycje. Dzięki kozactwie wiele się zachowało wartości z dawnej kultury słowiańskiej.
Plemiona słowiańskie żyjące od Syberii do ujścia Donu,w surowych warunkach i otoczeniu nie zawsze pokojowych sąsiadów, wykształciły unikalny sposób samoorganizacji czyli Kozactwo.
Z dawien dawna Kozacy byli również rolnikami, ale równocześnie w razie zagrożenia musieli się sami obronić.Ogromny obszar jaki zamieszkiwali uniemożliwiał oczekiwanie na pomoc księcia,czy innego suwerena.Każdy chłopiec musiał posiąść niezbędne umiejętności:jazdę konną i władanie orężem,a ci spośród nich którzy wykazywali szczególne zdolności w dyscyplinie i samokontroli uzyskiwali status tzw “charakterników”.

“Charakternicy” obcowali z Bogiem (Bogami),wchodzili w świat boskich tajemnic i to dawało im moc wręcz nieprawdopodobną – to właśnie jest “Kozaczy spas”
Niestety najstarsza zachowana modlitwa “charakternika” nosi już znamiona chrześcijaństwa i brzmi ona tak :” Otoczę się zasłoną Boga,moja skóra-pancerz żelazny,moja krew -twarda ruda,moje kości-miecz damasceński.(Jestem) Szybszy od strzały,bystrzejszy od sokoła.Na mnie pancerz, we mnie Bóg.Amen

“Kozaczyj spas” to bardzo stara i absolutnie oryginalna metoda walki wręcz.
O umiejętnościach “charakterników” krążyły opowieści tak zdumiewające że aż trudno w nie uwierzyć.Dziś,a może zwłaszcza dziś,próbuje się wyjaśnić ten fenomen ale jak zwykle w takich przypadkach jest wiele wersji,od metafizycznych po racjonalne.
Przez stulecia Kozacy byli cennymi żołnierzami bo doskonale władali bronią, ale ich umiejętności walki ręcznej były niedoceniane.Kultura chrześcijańska nadała im status zachowań prymitywnych i wulgarnych.
“Kozaczy spas” doceniły specsłużby ZSRR a to dowodzi tego że tradycja choć niedoceniona jednak przetrwała. (może ta najstarsza modlitwa nie jest jednak “najstarsza”)
Tu dochodzimy do najb Dodaj mediumardziej intrygującego,tajemniczego,aspektu kozaczego spas- do tzw”walki bezkontaktowej” czyli zadawaniu ciosów przeciwnikowi bez wchodzenia z nim w bliski fizyczny kontakt.
Natomiast wiedzę o tym jak i dlaczego to działa, mają tylko nieliczni.Nikt nie ukrywa tego że jest to wiedza elitarna w przypadku której “mistrz wybiera ucznia” nie na odwrót.
Krążą plotki że za czasów Jelcyna Mossad i CIA urządzała istne polowania na trenerów “walki bezkontaktowej” ale może to tylko plotki.

 

2AQ_WCKMWSk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s