WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ

Polecamy cykl książek wieloletniego badacza Słowiańszczyzny Norberta Kulasa z zakresu „WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ.” składa się z czterech części:

Książka „WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ. Część 1.”.
12063389_930891456981187_561063457947093364_n
A oto fragment:

„Podstawowa przyczyna żeńskich problemów ze zdrowiem kryje się dzisiaj, jak by dziwne to nie zabrzmiało, we współczesnym obrazowaniu żeńczyń. Jeśli wyrażać się obrazowo, żeńska psychika utkana jest z miłości: żeńczyni rodzi się, żeby lubować/ miłować, troszczyć się, pielęgnować/ opiekować się, obcować z ludźmi, tworzyć wokół siebie środowisko Ciepła i Szczęścia – jednym słowem, dla życia rodzinnego.
Ale, niestety, obrazowanie/ wykształcenie, które żeńczynie otrzymują w naszych czasach, nie ma nic wspólnego z rodziną. Ono daje możliwość bycia silną i aktywną w środowisku społecznym i skierowaną na pracę/ robotę, poruszanie się w społeczeństwie, administracyjne położenie/ sytuację albo po prostu możliwość zdobyć jakąś specjalność.
Ale to obrazowanie/ wykształcenie «wg męskiego typu», ono nijak nie jest związane z rozwojem żeńskiej psychicznej przyrody/ natury. W rezultacie psychika żeńczyni staje się sucha i napięta/ przeciążona, a hormonalne funkcje rozstrajają się/ psują się przez to, że ona po prostu nieprawidłowo dokłada wysiłki w życiu.”

Książka „WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ. Część 2.”.
12119033_937085033028496_4480905518920135943_n
A oto fragment:

DZIEWCZYNA POWINNA BYĆ STRAŻNICZKĄ CAŁOMĄDROŚCI

Całomądrość [całościowa mądrość, cnotliwość] – specjalny dar, dany człowiekowi przez Boga. Dziewczyna wg swojej przyrody jest stworzona by być strażniczką całomądrości/ cnotliwości. I tą doskonałą jakość ona powinna strzec jak źrenicy oka, nie poddając się tanim oszustwom, «obywatelskim brakom [małżeństwom]» i opinii publicznej. Tak, dzisiaj zachowywać/ chronić rygor jest trudno, to swojego rodzaju moralny wyczyn. Znacznie łatwiej poddać się wszelkim kuszeniom i eksperymentom, które niszczą osobowość/ tożsamość. à Propos, słowo «błąd» powstaje od słów «błądzić», «zabłądzić». Spójrzcie na waszych znajomych, którzy zdecydowali się na współżycie. Porozmawiajcie szczerze z nimi. Czy oni są szczęśliwi? W tym rzecz, że po kilku takich eksperymentach u dziewczyny gubi się zdrowe odnoszenie się [stosunek] do siebie. Pojawiają się kompleksy niższości [niepełne wartości]. Po takich niepowodzeniach – spróbuj dowieść/ udowodnić jej, że można stworzyć/ zbudować dużą, mocną rodzinę. Niestety, teraz mało dziewczyn zachowuje/ chroni czystość do swadźby [ślubu]. Właśnie dlatego tak wiele «małżeństw» się rozpada. I kogo o to winić? Społeczeństwo, rodziców, siebie?

Współczesny człowiek goni za przyjemnościami, nie myśląc o tym, że «małżeństwo» – to trud [praca], odpowiedzialność, to wychowanie dzieci, potrzeba zabezpieczenia rodziny. No i za wszystko, oczywiście, w życiu przychodzi płacić. Co dotyczy «zostania starą panną» – wątpliwe czy zostanie, jeśli zachowa siebie w czystości. Mężczyznom przecież dla stworzenia rodziny potrzebne są właśnie takie dziewczyny, a nie «miastowe» żony. A to, co teraz występuje świadczy tylko o degradacji społeczeństwa. Mężczyźni odnoszą się do żeńczyń po konsumencku. I nierzadko winowajcą w tym jesteście wy, miłe damy. Dlatego że zepsułyście silną połowę człowieczeństwa.

Dziewczyna powinna być nieprzystępną. Oto wtedy w mężczyźnie przejawią się jego lepsze moralne jakości: męstwo, twardość, upór, dobroć i czułość. On stanie się rycerzem, obrońcą żeńskiej czystości i cnotliwości. Jemu przyda się zawojować [zdobyć] zaufanie i lubość/ miłość, przejawić/ pokazać jakości nie rozpustnika, a prawdziwego mężczyzny.

Książka „WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ. Część 3.”.

12240129_947988211938178_3424371601233647929_n

A oto fragment:

PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA

To ten, kto bierze na siebie najcięższą część rodzinnego ciężaru, i w pierwszej kolejności będzie rozwiązywać powstały problem.
To ten, kto zawsze odpowiada za słowa i działania i troskliwie odnosi się ku otaczającym.
Kto przyjmuje świat nie wg szablonów społeczeństwa (które dzisiaj – jedne, a jutro – inne), a ma trwały wewnętrzny trzon. To ten, kto umie rozróżniać dobro i zło i ma odwagę być po stronie prawdy, nawet wtedy, kiedy jest to niewygodne dla ciebie i jest nieprzychylnie/ z dezaprobatą postrzegane przez otoczenie.
Ideał prawdziwego mężczyzny jest zawsze związany z męstwem i twardością.
Ale to – nie pokazowa siła, jak u bohaterów hollywoodzkich filmów, i nie szorstkość rodzinnego tyrana.
Siła mężczyzny – w jego moralnych jakościach/ zaletach, w których wyraża się LUBOŚĆ/ MIŁOŚĆ.”

Książka „WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ. Część 4.”.
11220947_954241397979526_3328899111054872092_n
A oto fragment:

„SŁOWO O LUBOŚCI/ MIŁOŚCI

Lubować – to przede wszystkim oddawać.
Lubować – znaczy uczucia swoje, jak rzekę,
Z wiosenną szczodrością rozchlapywać
Dla radości bliskiemu człowiekowi.

Lubować – to tylko oczy otworzyć
I od razu podumać jeszcze z zorzą:
A czym by ucieszyć, obdarować
Tego, kogo lubujesz całą duszą?!

Lubować – znaczy żarliwie toczyć bój
Za wierność i słowem i każdym spojrzeniem,
Żeby były serca do końca swoje
I w niedoli i w radości wiecznie razem.

A czy czeka lubość/ miłość? No oczywiście, czeka!
I na czułość czeka i ciepło, ale
Obliczeń rachunkowych nie prowadzi:
Oddaje mnóstwo, i bierze tyle.

Lubość nie skarbonka zasłonięta mgłą.
Na nie swoje pieśni się zamyka.
Lubować – to z radością odpowiadać
Na wszystko dobre na ziemi!

Lubować – to widzieć lubowany przedmiot,
Czując następnie rodzoną duszę:
Oto książka – czytał on ją czy nie?
Gruszka… A jaka dla niego ta gruszka?

Drobiazg? Dlaczego? Po co drobiazg?!
W odpowiedniej porze wiedzieć, i kropla życia uratuje.
Lubość – to szczęścia wiśniowy sztandar,
A w szczęściu pustym się nie bywa!

Lubość – nie solidne fajerwerki namiętności.
Lubość – to wierne w życiu ręce,
Ona nie lęka się ani czarnych dni,
Ani pokusy, ani rozłąki.

Lubować – znaczy prawdę chronić,
Nawet powstawszy przeciw całemu wszechświatowi.
Lubować – to w niedoli umieć przebaczać
Wszystko, oprócz podłości i zdrady.

Lubować – znaczy mnóstwo razy
Z dumą wytrzymać cały niedostatek,
Ale nigdy, nawet w śmiertelnej godzinie,
Nie godzić się na poniżanie!

Lubość – nie wesoła bezmyślna kokarda
I nie oskarżenia, które trafiają pod żebra.

Lubować – to znaczy posiadać talent,
Być może, największy i dobry.

I do czorta żałosne argumentowanie,
Wszystkie uczucia ujdą, jak w piasek woda.
Czasowe to tylko poryw.
Lubość zaś, jak słońce, żyje zawsze!
I mnie napawa na cyniczny śmiech
Tego, kto gwiezdnych wysokości nie mierzy.
Wiedz, ta moja poezja tylko dla tego,
Kto sercem zdolny lubować i wierzyć!”

A także m.in. rozdziały pt.:

 • 7 etapów rodzinnych odnoszeń/ relacji
 • Cel rodziny – zjednoczenie
 • Harmonia Całości. Twoja Połówka
 • Jak znaleźć drugą połówkę
 • Boża lubość/ miłość i bogotworzenie
 • Jak my dopełniamy siebie
 • Główne warunki stworzenia szczęśliwej rodziny
 • Rola Męża i Żony w rodzinie
 • Małżeńska wierność w słowiańskiej kulturze
 • Moralne odzienie
 • Dom u Słowian żyje, to chram
 • Porozumiewanie się

 

Książka „PRZYKŁADY TŁUMACZEŃ Z WIEDZY SŁOWIANO-ARYJSKIEJ”.
12065991_930890593647940_5570802017720148044_n
A oto fragment:

„wszystkie przedmioty, które studiujecie, są jak ściany kryształu, tj. to części jednej całości – Jestestwowiedzenia. Dzięki wiedzy tego przedmiotu nasi Mądrzy Przodkowie (słowo Przodkowie pisze się zawsze z dużej litery – nikt zaś nie pisze, przypuśćmy, ojca, dziadka, pradziada z małej litery po imieniu ojcostwa, dlatego Ród, Przodkowie u nas zawsze pisze się tylko z dużej litery. Rodzice, Ojczyzna, Ojczyzna, Dzierżawa [Mocarstwo] – to też wszystko z dużej litery) mogli nie tylko zapowiedzieć jakieś wydarzenia, ale też mogli poznawać przyszłe życie człowieka, zaczynając od daty jego urodzenia. Dlatego i istniała taka fraza: «Powiedz mi, kiedy ty się urodziłeś, a ja powiem, kto ty». I ją nie tylko przedstawiciele naszej Wiary, Wedyjskiej Kultury wykorzystywali, ale potem wykorzystywali i astrolodzy, tj. zachodni.”

KUPUJĄC TĄ KSIĄŻKĘ WSPOMAGASZ SZERZENIE NASZEJ WIEDZY I KULTURY.

Kontakt przez „Wiadomość” na stronie Wiedza Drzewiej. https://www.facebook.com/wiedzadrzewiej/photos/a.930891096981223.1073741828.930847686985564/954349501302049/?type=3&theater

Reklamy

3 komentarze do “WIEDZA SŁOWIAŃSKA NA TEMAT NATURY MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ

 1. czytelnik

  Fajna strona bardzo. Fajni ludzie są te Słowianie. My niestety uczymy się w szkole że to były małpy które 1000 lat temu dostały mowe i pismo.

  Odpowiedz
 2. Gwiazdeczka*

  Prawdziwie lubować to głęboko wierzyć, że ten kto jest nam przeznaczony, jest zawsze przy nas blisko sercem… prawdziwie lubować to oddać drugiej osobie całego siebie i nic nie oczekiwać w zamian…. po prostu być… trwać… i radować się ze szczęścia i powodzenia najbliższej naszemu sercu osoby… bo cóż może być piękniejszego od tego, że ten którego się kocha całym sercem, jest wolnym i szczęśliwym człowiekiem…. prawdziwie lubować, to czekać wytrwale i wierzyć, że wszystko było, jest i będzie tak jak jest zapisane w naszych sercach…

  Odpowiedz
 3. Gwiazdeczka*

  Prawda jest tym, co człowiek czuje głęboko w swoim Sercu… prawda nie narodziła się tu na Ziemi, tylko tam w Niebie… dlatego trzeba stracić tu na Ziemi wszystko, aby dosięgnąć Nieba i aby odkryć swoją prawdę… nie ma nic poza miłością… a lubować / miłować prawdziwie to patrzeć tak, jakby patrzyło się oczami drugiej osoby…. patrzeć jej sercem… myśleć, co ona by zrobiła w tej sytuacji… jakby się zachowała… bo ta druga osoba to zawsze ta lepsza strona nas samych… dzień i noc… księżyc i słońce… woda i ogień… Wszystkiego naj… z serca do serca… Gwiazdeczka*

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s